Słuchajmy swojego ciała

Mamy jedno życie i jedno ciało…

Wiele osób do mnie dzwoni z różnymi problemami…Przestają jeść rzeczy ,które im szkodzą Robią programy ,które mają im pomóc, oczyścić  organizm z toksyn  i każdy symptom „pogorszenia” swojego samopoczucia uważają za pogorszenie stanu zdrowia…

Organizm ,”nasze złe bakterie ,grzyby” będą buntować się przed tym ,że nie dostarczamy im tego ,czym się żywiły ileś lat i możemy się czuć gorzej. Powinniśmy to przetrwać ,żeby było lepiej .Przestajemy jeść gluten ,który uzależnia więc „normalne” ,że nasz organizm będzie się go domagał różnymi sposobami-bólem głowy ,rozdrażnieniem itp.

Wiem ,że nie jest łatwo…mnie np. niejedzenie mięsa przyszło dość łatwo. Gorzej było z nabiałem – uwielbiałam sery ,twaróg, szczególnie lidzbarski ze śmietaną 30%…był pyszny. Jednak skoro wiem ,że od nabiału mam wciąż katar ,po prostu go nie jem lub robię to sporadycznie .

Najgorzej jest ze słodyczami ,szczególnie z lodami…Jednak nawet jeśli jem słodycze ( bo niestety czasami jem ) robię to dużo rzadziej niż kiedyś i wierzcie mi ,że brakuje mi ich już coraz mniej .Kiedyś nie jadłam w ogóle gorzkiej czekolady…wydawała mi się ohydna a teraz jeśli jem ,to głównie taką powyżej 70% kakao.

Jak przechodzimy na inny sposób odżywiania ,zmieniają się nam smaki i rzeczy ,które kiedyś nam nie smakowały –zaczynamy lubić. Moim zdaniem ,wszystko dzieje się w głowie. Musimy się po prostu nastawić ,że od teraz jemy inaczej i nie jest to dieta a sposób życia.

Profesor ,tak jak mówi ,nikogo nie leczy. Pokazuje jak człowiek może sobie pomóc, zmianą sposobu odżywiania i oczyszczaniem organizmu…nie ma w tym nic ,co mogłoby nam zaszkodzić, wręcz przeciwnie…nawet na programie sokowym czy cytrynowym ludzie mają więcej sił witalnych niż normalnie….chyba ,że ktoś sobie wmówi ,że będzie się żle czuł ,to tak faktycznie będzie .

Mamy jedno życie a nasze nawyki żywieniowe można zmienić .

Nasze ciało nie jest bezobsługowe ,chociaż nam się tak wydaje…po prostu trzeba o nie dbać!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *