Detox nr 1 wg profesora Siergieja Batieczko

Jest to detoks, który trwa 18 dni. W tym czasie możemy jeść to, co jest dozwolone ale nie jemy mięsa, nabiału, glutenu (chleba, makaronów, ciast, ciasteczek), cukru i jego przetworów oraz smażonego. Skupiamy się na warzywach, kaszach, owocach. Nie pijemy alkoholu ani kawy.

  • Dzień pierwszy:

Bierzemy 1 ml Oleju Rycynowego na 1kg masy ciała. Czyli np. ważymy 70 kg, to pijemy 70 ml rycyny, 100 kg – to 100 ml . Ogrzewamy ten olej, najlepiej w kąpieli wodnej, do temperatury 60 stopni. Mieszamy z sokiem grapefruitowym w proporcji 1: 2 (czyli 70 ml rycyny-to 140 ml soku) i wypijamy. Może to być sok z kiszonej kapusty lub ogórków kiszonych albo z cytryny. Po około 3 -4 godzinach trzymamy się w pobliżu toalety.

  • Dzień drugi:

Jemy to, co dozwolone. Tego dnia przygotowujemy wieczorem napar: 5 łyżek stołowych owocu Dzikiej Róży wsypujemy do termosu, wlewamy 0,5 l litra wrzątku i zostawiamy na 12 godzin.

  • dni: 3-6- 9-12- 15-18 czyli co trzy dni:

Wypijamy napar, który dzień wcześniej sobie przygotowujemy: 1 szklankę naparu wypijamy, dodając trzy łyżeczki Sorbitu lub Ksylitolu (naturalny cukier z brzozy). Po 20 minutach zażywamy 4 kapsułki Heposan Complex, które popijamy drugą szklanką naparu.

  • W dniach od 13 do 18 ( codziennie przez 15 dni):

Przez te 15 dni codziennie wypijamy lub zjadamy siemię lniane: Przygotowanie: 0,5 lub 1 szklankę siemienia i 0,5 lub 1 l wody gotujemy w kąpieli wodnej lub na małym ogniu przez około 1 godzinę. Uzupełniamy wygotowaną wodę do 0,5 lub 1 litra w zależności od upodobań. Można użyć siemię lniane mielone. Pijemy albo takie bez dodatków, albo dodajemy 2 łyżeczki Oleju z Ostropestu lub Ostropest Mielony – 2 stołowe łyżki. Siemię zjadamy w ciągu całego dnia przed posiłkami, jako uzupełnienie codziennej diety lekkostrawnej.

Potrzebne będą:

  • olej rycynowy,
  • owoc dzikiej róży,
  • siemię lniane,