Owoce i ich znaczenie

W  TRAKCIE  KURSU  DIETETYKI  natknęłam się na takie ciekawe wiadomości         Przypadki się nie zdarzają:

Przekrój marchwi jest podobny do ludzkiego oka: źrenica tęczówki i rozchodzące się od niej linie. Nauka potwierdza  , że marchew polepsza ukrwienie i funkcje oka.

Pomidor ma 4 komory i jest czerwony. Nasze serce też jest czerwone i ma cztery komory. Wszystkie badania pokazują , że pomidory są przepełnione likopenem i dlatego odżywiają serce i krew.

Kiść winogron ma kształt serca. Każde grono wygląda jak komórka krwi. Wszystkie najnowsze badania pokazują ,że winogrona odżywiają serce i poprawiają jakość krwi.

Orzech włoski wygląda jak malutki mózg ,lewa i prawa półkula , górny i dolny móżdżek. Zmarszczki na orzechu podobne są do kory mózgowej .Dziś wiemy , że orzech włoski pozwala na wytwarzanie około 40  biologicznych ,aktywnych procesów chemicznych –neuroprzekażników  potrzebnych do funkcjonowania mózgu.

Strączkowe są podobne do nerek i podtrzymują działanie funkcji nerek.

Seler ,rabarbar  , kapusta pekińska  i inne łodygi są podobne do kości .Te produkty wzmacniają strukturę kości .Kości w 23% składają się z sodu  i te produkty zawierają 23% sodu. Jeśli w naszej diecie brakuje sodu organizm zaczyna brać go z kości , osłabiając je. Te produkty uzupełniają  potrzeby szkieletu w naszym ciele.

Awokado ,bakłażany ,gruszki uzdrawiają macicę i szyjkę macicy i wyglądają jak te organy. Najnowsze badania pokazują ,że jeśli kobieta je 1 awokado na tydzień ,to balansuje jej gospodarkę hormonalną , zmniejsza wagę poporodową i chroni od raka szyjki macicy .Potrzeba równo 9 miesięcy ,żeby z kwiatka wyrósł dojrzały owoc awokado.W każdym z tych owoców znajduje się więcej niż 14000 fotolitycznych chemicznych składników ( najnowsza nauka zbadała i przyswoiła tylko 141 z nich )

Figi (fig) Pełne nasion i rosną parami Figi zwiększają mobilność spermy i zwiększają jej jakość ,walcząc z męską bezpłodnością.

Słodkie ziemniaki ( bataty) wyglądają jak trzustka i faktycznie balansują indeks  glikemiczny u cukrzyków

Oliwki  poprawiają zdrowie i funkcje jajników.

Pomarańcze ,grejpfruty i inne owoce cytrusowe wyglądają jak kobiece piersi i faktycznie poprawiają ruch limfy w piersiach .

To wiedza ,którą przyswoiłam na Kursie Dietetyki – interesujące porównania!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *