Diety

W dzisiejszych czasach istnieje kult młodości i szczupłej sylwetki. Każdy chciałby być zdrowy , młody i piękny –kolejność przymiotników dowolna. Kobiety  w telewizji ,na okładkach kolorowych pism ,w internecie wyglądają idealnie .

Każda lub prawie każda dziewczyna ,kobieta chce być piękna i dobrze

W tym samym czasie coraz więcej ludzi choruje .Już dzieci dotykają  choroby dorosłych .Skąd się  to bierze???

Żyjemy w „chorym ,zanieczyszczonym” świecie.

Ludziom wydaje się ,że są bezobsługowi tzn. urodzili się ,żyją jak chcą lub mogą (warunki materialne ich zmuszają) i do końca życia będą cieszyć się zdrowiem…Każdy by tak chciał

Sprawność samochodów sprawdzamy okresowo w Stacjach Obsługi Pojazdów ,naszych pupili odrobaczamy , chodzimy z nimi do weterynarza , domy sprzątamy .

Co robimy dla siebie ,dla naszego ukochanego ,danego nam raz na zawsze ciała???

Stres ,szybkie tempo życia ,niezdrowe posiłki ,brak ruchu powodują ,że powoli w naszym organizmie rozwijają się choroby. Oprócz tego codziennie słuchamy negatywnych wiadomości z kraju i ze świata.

W momencie ,kiedy człowiek dowiaduje się , że jest chory  , jest w stanie wydać wszystkie pieniądze ,zrobić wszystko ,żeby to zmienić- niestety często jest już za późno.

Nasz organizm jest cudowny ,ma możliwość regeneracji wielu systemów –jednak sam ,przeciwko wszystkim ,atakującym go czynnikom ,nie daje rady. Jeśli „budzimy „ się w odpowiednim momencie , jesteśmy w stanie sobie pomóc ,zmieniając całkowicie nasz styl życia i myślenia.

Ludzie chwytają się różnych sposobów ,żeby wyszczupleć ,żeby poczuć się lepiej… Najłatwiej byłoby  wziąć cudowną tabletkę lub  sprawić ,żeby ktoś za nich zadbał o ich ciało ,np. lekarz ,dietetyk .Stąd moda na różne diety tłuszczową , pozbawioną tłuszczu ,Dąbrowskiej…

Każda dieta działa jak się ją stosuje. Jak ludzie wracają do „normalnego „ jedzenia tyją ,pojawia się efekt jojo ,wracają choroby. Co robić ,żeby tak nie było ???

Każdy powinien zadbać o swoje zdrowie kompleksowo. Czyli jak mówi człowiek , który „nawrócił „ mnie na drogę zdrowia – prof. Siergiej  Batieczko trzeba stosować kilka reguł:

-oczyszczanie

-zdrowa dieta ( 70 % żywego jedzenia ,30% martwego)

– dobra woda

– praca z ciałem

– oddychanie

– pozytywne myślenie

– suplementy  (tak suplementy są na ostatnim miejscu ,bo samo branie suplementów nie zastąpi nam niestety wszystkich innych działań potrzebnych naszemu organizmowi)

Od 5 lat nie jem mięsa , nabiału ,staram się nie jeść cukru i glutenu..- nie jestem na żadnej diecie…to jest po prostu mój sposób życia .Mój wybór !!! Nie dlatego ,ze ich nie lubiłam .Po prostu chcę jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i móc się obsługiwać .Papierosów nigdy nie paliłam .alkohol pijam bardzo rzadko i to czerwone wino. Całe życie byłam łasuchem ,u mnie w domu rodzinnym i obecnym wszyscy uwielbialiśmy słodycze ,więc pyszne ciasta były praktycznie codzienne. Teraz jeśli piekę ciasto –to jest to bezglutenowe ciasto ,słodzone albo miodem ,albo owocami suszonymi ,albo ksylitolem .

Pomimo to ,że staram się zdrowo odżywiać .Kilka razy w roku oczyszczam swój organizm  z toksyn ,które zewsząd atakują nasze ciało .Czuje się świetnie ,mam mnóstwo energii ,znajomi pytają skąd.???

Jest to codzienna praca –tak praca

Nic w życiu nie przychodzi łatwo…Jeśli chodzi o szczupłą sylwetkę ,mam ją od zawsze Byłam łasuchem ,jadłam ciasta, śliwki w czekoladzie ,koniecznie z Jutrzenki ,ale nie jadłam już od czasu studiów białego pieczywa i bułek .Mięso jadłam chude ,ale za to mnóstwo nabiału –twaróg i żółty ser ,to były moje przysmaki. Kiedyś jadłam dużo i nie tyłam, jednak sporo chorowałam na różne choroby –skądś się brały ??Po 40 metabolizm spowolnił i nie wiem ,jak bym wyglądała ,gdybym nie zmieniła sposobu życia???

W mojej rodzinie jest wiele chorób ,które niektórzy uważają za dziedziczne i jak zapytałam np. psychiatry, co mogę zrobić dla siebie ,żeby   mnie  choroba nie dotknęła- odpowiedział „Cieszyć się życiem”

Jednak stan mojej wiedzy na dziś pozwala mi na to ,żeby już teraz coś z tym zrobić –nie czekać aż będzie za póżno ,więc robię!!!

Nikt nie daje mi gwarancji ,że to co robię –uchroni mnie w 100% od chorób –jednak jednym z moich marzeń jest to ,żeby żyć tak długo , jak długo będę sprawna fizycznie i umysłowo .

Każdy z nas umrze ,jest to argument wielu ludzi ,którzy szukają wymówek dla tego ,żeby nic nie robić dla siebie i swojego ciała.

NASZE życie jest naprawdę w naszych rękach.

Uwierzcie w TO!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *